Prihlasovací formulár
Prihlasovacie meno:
Prihlasovacie heslo:
Zabudnuté heslo|Nová registrácia
Hore
Infolinka +420731447243
FERIER s.r.o.
Zváracia technika, pre laika aj profíka
Košík
Tovar za 0 EUR

Ako vybrat zváračku

Ako vybrať zváračku?

Pre najbežnejšie použitie sa používa najviac zváranie obaľovanou elektródou (MMA).

V dnešnej dobe sa najviac používajú zváracie invertory s ktorými sa človek naučí rýchlo zvárať bežnú oceľ. Kvalitní invertor Vám pomôže zažať oblúk, udržať ho a pri prípadnom prilepeniu elektródy do nej nepustia všetok prúd aby sa elektróda nerožhavila a vy ju mohli ľahko odlepiť od zvarence.


Výhody: nepotrebujete bombu s plynom Skladnosť zváračky Nízka hmotnosť pre manipuláciu


Nevýhody: zvary sú pokryté troskou - zvar sa musí očistiť

Tzv "céočko" čiže MIG / MAG metóda - je vhodná pre zváranie i tenších plechov a pretože sa používa ochranný plyn, svár nie je pokrytý troskou - preto je táto metóda vhodná napríklad pre opravovanie karosérií apod .


Výhody: tenšie zvarence Čistota sváru
Nevýhody: - väčší zváračka ako invertor pre MMA
- Nutnosť plynovej bomby
- Pri zváraní vonku pri vetroch nebude fungovať ochranná atmosvéra plynu - ktorú vietor odfúkne, niekedy sa pre tieto prípady používa rúrkový drôt, ktorý má ale neváhodu drahšie ceny a trosky na sváru TIG - zváranie neodtavitelnou elektródou z volfrámu v ochrannej atmosfére, s pridávaním materiálu


Používa sa aj na tenké materiály, ako oceľ, nerez tak hliník - pre neho musíte zvoliť AC / DC TIGovou zváračku a odporúčame sa nechať preškoliť vo zváračské škole, zváranie hliníka je ťažšie než oceľ z dôvodu oxidácie povrchu, rýchleho odvodu tepla, rýchleho prepálenia.


Pre domáce občasné použitie môžete vyberať z najlacnejších zváračiek, pokiaľ ale viete že ju budete používať častejšie, odporúčame zakúpiť drahšie zdroje ktoré majú väčšinou o niečo lepší priebeh zváracieho prúdu a väčšie zaťažovateľ.


Čo je zaťažovateľ?
Je to percentuálne koeficient - pri udania 100A / 60% znamená, že prúdom 100 Ampér budete môcť zvárať 60% času a 40% času sa bude zváračka chladiť. Väčšinou je to v desaťminútovom cykle. Takže 6 minút zváranie a 4 minúty chladenie - prebieha automaticky.